צור קשר באנר

דף הבית מסחר באופציות

מסחר באופציות

 

מסחר באופציותחברת GO4IT חרטה על דגלה מתן מענה מקצועי לכלל הסוחרים בבורסה בארץ ובחו"ל ומאפשרת לך להצטרף לקבוצת רכישה בעניין הוזלת עמלות מסחר ושירותי מסחר וכן מאפשרת לך לבצע מסחר באופציות בדמו  - צור קשר לפרטים נוספים !

מדוע המושג מסחר באופציות נתפס כתחום מסוכן אשר שומר נפשו ירחק ממנו ? אולי משום שהוא נחשב לעיסוק המזוהה עם רמת הסיכון הגבוהה ביותר, אשר הסיכוי להפסיד בו כסף הוא כמעט ודאי.. אבל המצב הוא שונה. הפוך. המסחר באופציות מהווה עבור סוחרים מאומנים ומיומנים במסחר אמצעי להגן על השקעותיהם ואף להרוויח וזאת במצב שוק שבו אין אפשרות להרוויח מביצוע מסחר במניות.

אף שכל סוחר יכול לקנות ולמכור אופציות, חלק הארי של הסוחרים בהן הם משקיעים מוסדיים, אשר השקעתם באופציות נועדה להגנה על תיק ההשקעות שלהם. מאחר ומדובר בתחום מורכב ומסובך, המיועד למשקיעים מתוחכמים בעלי כיס רחב ועמוק ("כרישים")- סוחרים קטנים ייטיבו לעשות אם ימשכו ידיהם מסוג זה של מסחר או לחלופין ילמדו תחום זה לעומק ושיתמשו במערכות מסחר אוטומטי.

מסחר באופציות-  פעילות כדאית ומשתלמת

מהו מסחר באופציות ? הוא מעין חוזה בין מי שמוכר את האופציה ובין מי שקונה אותה. מדובר על חוזה המבוסס על כללים ברורים וידועים לשני הצדדים. את הכללים מכתיבה הבורסה לניירות ערך. על פי החוזה, המוכר מתחייב לספק סחורה מכל סוג שהוא בכמות ידועה ומוסכמת, במחיר ידוע ובמועד ידוע. לכאורה, אין כל מקום להפתעות. מסחר בבורסה כולל גם מסחר בסוגי אופציות שונים. מסחר זה רווח ונפוץ בישראל במיוחד על מדד מניות המעו"ף, המשמש נכס הבסיס לעסקה המתבצעת, כלומר - לסחורה.

מה האופציות?

חשוב לציין כי מסחר באופציות אינו מיועד לסוחרים מתחילים אלא למי שרכשו ניסיון בביצוע מסחר בבורסה ומכירים את מנגנוניה היטב. בעיקרון,  קיימים שני סוגים של אופציות: אופציות רכש ואופציות מכר. סוחרים שקונים אופציות מכר מאמינים כי מדד המעו"ף עתיד לרדת בעוד מי שקונים אופציית רכש מאמינים, ככל הנראה, כי מדד המעוף עתיד לעלות.  לכל אחת מהאופציות יש מועד פקיעה בסוף החודש ( או בסוף השבוע באם אתם סוחרים באופציות מעוף שבועיות ) ולכל אחת מהן יש מחיר מימוש. לדוגמה: אופציית רכש 1200 תזכה את מי שרכש אותה ברווח רק במידה שמדד המעוף במועד פקיעת האופציה יהיה מעל 1200 נקודות.

מסחר באופציות – למביני עניין

מסחר באופציות מחייב בקיאות ומיומנות וכמובן גם ניסיון רב באופן שבו פועלת הבורסה. מדובר בתחום מאתגר, מסעיר, אשר מי שיש להם לב חלש לא בנויים לעסוק בו. מי שאינם בקיאים מספיק עלולים לקחת סיכונים בלתי סבירים אבל מי שמנוסים בו יכולים להרוויח סכומי כסף בלתי מבוטלים. חשוב לציין, כי הכניסה למסחר באופציות צריכה להיעשות בהדרגה, רק לאחר שהסוחר צובר ניסיון בתומי מסחר שמרכיב הסיכון בהם פחות מרכזי. חשוב ללמוד היטב את מהות המסחר באופציות ואת מגוון האפשרויות בהן ובמיוחד חשוב ללמוד את המכניזם שבו פועלות האופציות במסחר.

 

בהצלחה במסחר !